Ekstrakcja oleju

Na drodze do innowacyjnej produkcji

Jako jeden z liderów w dziedzinie produkcji i przetwarzania surowców oleistych, z dumą ogłaszamy nowy krok w naszej firmie – rozpoczęcie procesu ekstrakcji oleju rzepakowego w naszym zaawansowanym zakładzie produkcyjnym. Ten innowacyjny proces pozwoli nam na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie potencjału rzepaku, a wynikiem będzie wysokiej jakości olej oraz cenny produkt uboczny, czyli śruta rzepakowa.

Ekstrakcja Oleju Rzepakowego: Rewolucja w Przetwarzaniu Roślinnych Olejów

Ekstrakcja oleju rzepakowego to zaawansowany proces, który umożliwia wyodrębnienie cennego oleju z nasion rzepaku. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod tłoczenia, które mogą ograniczać ilość uzyskiwanego oleju i wpływać na jego jakość, ekstrakcja polega na wykorzystaniu odpowiednich rozpuszczalników lub niskich temperatur do oddzielenia oleju od nasion.

Nasza firma inwestuje w nowoczesne urządzenia do ekstrakcji oleju, które umożliwiają nam osiągnięcie wydajności i jakości produktu, których wcześniej nie byliśmy w stanie zapewnić. Dzięki precyzyjnym procesom kontrolowanym przez zaawansowane technologie, możemy zachować pełen zakres składników odżywczych i aromatów, co przekłada się na wyjątkowy smak i wartość odżywczą naszego oleju rzepakowego.

Wysokiej Jakości Olej Rzepakowy: Wielość Zastosowań

Olej rzepakowy uzyskany z procesu ekstrakcji ma szeroki zakres zastosowań. Surowy olej rzepakowy możemy sprzedawać zarówno na cele techniczne, paszowe jak i spożywcze.

Śruta Rzepakowa: Cenny Produkt Uboczny

W procesie ekstrakcji oleju rzepakowego uzyskujemy nie tylko olej, ale również śrutę rzepakową. Śruta to produkt uboczny, który powstaje jako resztki po oddzieleniu oleju od nasion. Choć może to brzmieć jak odpad, to w rzeczywistości jest to cenny produkt wykorzystywany w wielu dziedzinach. Śruta rzepakowa stanowi wartościowe źródło białka i błonnika, co sprawia, że jest idealnym składnikiem w paszach dla zwierząt, w tym dla bydła i drobiu.

Przyszłość Przetwarzania Rzepaku

Rozpoczęcie procesu ekstrakcji oleju rzepakowego w naszym zakładzie produkcyjnym to krok w kierunku jeszcze bardziej zrównoważonej i innowacyjnej przyszłości. Nasza firma jest zobowiązana do ciągłego doskonalenia procesów produkcyjnych oraz do dostarczania produktów wysokiej jakości, które odpowiadają na potrzeby rynku i oczekiwania naszych klientów. Ekstrakcja oleju rzepakowego i produkcja śruty rzepakowej to tylko jeden z przykładów naszych wysiłków w tym kierunku, a mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do dalszego rozwijania się branży przetwórstwa roślinnych surowców.

Przedsiębiotswo Handlowo Usługowe Venus pozostaje oddana innowacjom, jakości i zrównoważonemu rozwojowi, dlatego nie możemy się doczekać efektów naszych nowych działań i możliwości, jakie ekstrakcja oleju rzepakowego niesie dla naszej firmy i naszych klientów

PHU Venus M. Zyga Sp. Jawna

Masz pytania napisz

Napisz do nas