OLEJ RZEPAKOWY SUROWY

Wartościowy dodatek do pasz zwierzęcych – surowy olej rzepakowy

Surowy olej rzepakowy pozyskiwany jest w procesie tłoczenia nasion i zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy. Korzyści ze stosowania pasz rzepakowych są ogromne, dlatego rolnicy coraz częściej decydują się na ich wykorzystanie w swoich gospodarstwach. Aby zapewnić jak największą witalność zwierząt i zachować odpowiedni bilans kaloryczny, należy zadbać o dostarczenie im wysokojakościowej energii. Olej rzepakowy jest dodawany do mieszanek paszowych w celu ich natłuszczenia i podwyższenia zawartości białka, niezwykle cennego w procesie zbilansowanego żywienia trzody chlewnej. Oleje surowe paszowe sprawiają, że pożywienie ma bardziej kleistą, konsystencję, a także lepszy smak. Dzięki temu zwierzęta łatwiej je przyswajają. Oleje roślinne spożywcze dodawane do paszy zmniejszają również zapylenie w pomieszczeniach gospodarczych, ograniczając straty produktu i wdychanie pyłów przez zwierzęta i ludzi.

Surowy olej rzepakowy to produkt, który znajduje zastosowanie w produkcji biopaliw, a także jako dodatek do mieszanek paszowych.

Surowy olej rzepakowy jako biopaliwo

Surowy olej rzepakowy przetworzony na biopaliwo jest świetną, ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych paliw. Skutecznie i wydajnie zasila silniki typu Diesel, jednocześnie ograniczając ilość sadzy w spalinach, obniżając ich temperaturę, głośność pracy silnika, a także przedłużając jego żywotność. Biopaliwo z surowego oleju rzepakowego można stosować samodzielnie lub w formie mieszanki z olejem napędowym. Co roku produkcja biopaliwa znacząco rośnie, za czym stoją liczne zalety tego produktu. Oleje roślinne techniczne, z których można je pozyskiwać, dostępne są w atrakcyjnych cenach. Przekłada się to bezpośrednio na niższy koszt biopaliw wyróżniających się biodegradowalnością. Warto również podkreślić, że olej rzepakowy nie zanieczyszcza powietrza. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

PHU Venus M. Zyga Sp. Jawna

Book Your Next Event

Your Information