Olej rzepakowy surowy

Olej rzepakowy surowy to produkt, który służy do produkcji pasz i biopaliw. W produkcji pasz służy jako dodatek do mieszanek paszowych.

Surowy olej rzepakowy przetworzony na biopaliwo jest świetną, ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych paliw – dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań można zasilić silnik Diesel równie skutecznie, jednocześnie ograniczając ilość sadzy w spalinach, obniżając ich temperaturę, ograniczając głośność silnika i przedłużając jego żywotność. Biopaliwo z surowego oleju rzepakowego można stosować samodzielnie lub w formie mieszanki z olejem napędowym. Co roku produkcja biopaliwa znacząco rośnie – jest ono tańsze niż zwykły olej napędowy, biodegradowalne i nie wytwarza zanieczyszczeń powietrza.

Surowy olej rzepakowy pozyskiwany jest w procesie tłoczenia nasion i zawiera bardzo dużo cennych składników – nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy. Korzyści ze stosowania pasz rzepakowych są ogromne, dlatego rolnicy coraz częściej decydują się na ich wykorzystanie w swoich gospodarstwach.

Aby zapewnić jak największą produktywność zwierząt i zachować odpowiedni bilans kaloryczny należy zadbać o dostarczenie im energii skoncentrowanej w pożywieniu. Olej rzepakowy jest dodawany do mieszanek paszowych w celu ich natłuszczenia i podwyższenia zawartości białka, niezwykle cennego w procesie zbilansowanego żywienia trzody chlewnej. Dodatek oleju rzepakowego w paszy sprawia, że pożywienie ma bardziej kleistą, łatwiejszą do przyswojenia konsystencję, a także lepszy smak. Dzięki dodaniu oleju rzepakowego do paszy zmniejsza się również zapylenie w pomieszczeniach gospodarczych, ograniczając straty paszy i wdychanie pyłów przez zwierzęta i ludzi.

Jak widać, olej rzepakowy to produkt mający potencjalne zastosowanie w różnych branżach – zarówno technicznych jak również żywieniowych.

PHU Venus M. Zyga Sp. Jawna

Masz pytania napisz

Napisz do nas